Čínské volejbalistky prý na MS schválně prohrály

autor: Jan Šritter 12.9.2002

Čínské volejbalistky vzbudily na mistrovství světa žen v Německu rozruch slabou hrou. Nizozemský trenér Angelo Frigoni prohlásil, že obhájkyně stříbrných medailí úmyslně prohrály poslední zápas v osmifinálové skupině s Koreou, aby ve čtvrtfinále narazily na pro ně přijatelnou Brazílii. Pokud by čínský celek hrál naplno a Koreu porazil, mezi elitní osmičku se mohly dostat právě Nizozemky. "Tento šampionát je ostuda. Číňanky rozhodly, kdo s kým bude ve čtvrtfinále hrát. Celý turnaj zfalšovaly," zlobil se Frigoni v rozhovoru pro německý list Süddeutschen Zeitung.

iDnes: Volejbalistky se s MS rozloučily výhrou
publikováno se souhlasem iDnes

Hodnocení: 3.37 - 316 hlasů
autor: Jan Šritter 12.9.2002

Vložit komentář

Vkládat nové příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé

Volej TV

Další

Nejbližší akce

Další