ČR-Itálie 0:3 na vlastní oči

Návštěva 8.100 diváků byla rozhodně slušná. Pořadatelská služba naprosto nezvládla situaci, odbavení probíhá dvěma otevřenými dveřmi a jeden návštěvník je zkontrolován zároveň asi 5 pořadateli. Každý je prošacován, je mu odebráno veškeré pití. Další potíže mají návštěvníci s dětmi. Podle některých informací mají mít vstup zdarma, ale pořadatelé u vchodu to popírají a posílají proto celé rodiny s dětmi pro další vstupenky. Mnoho diváků se tak na zápas dostává až v průběhu zápasu.
Na stadionu zatím panuje skvelá atmosféra. Nejlevnější místa (rohové tribuny) jsou zaplněny zcela a ozývá se bubnování a skandovaný potlesk. Většina tribun je rovněž obsazena avšak umírněnějšími návštěvníky. Nejdražší místa u hřiště zejí prázdnotou. Ti kteří na nich sedí berou volejbal evidentně vážně. Skandovaný potlesk a fandění přerušuje a ničí pouze člověk, který sedí u mikrofonu a mluví naprosté nesmysly. Například jsem se dozvěděl, že je na volejbale poprvé, ale že se mu tu moc líbí. Poté učí publikum fandit: "Češi heeej, češi heeej, hej, hej, hej". Tribuny ztichnou nechápou. Pak se vrací ke svému skandování. Jak někdo může angažovat kaziče zábavy za peníze nechápu ...
Naše družstvo nastoupilo na nahrávce se Zapletalem. Dále v sestavě Lébl, Kubala, Novák, Dubš, Novotný a libero Smolka a nebojácně se pustilo do soupeře. Naši hráli opravdu skvěle, ale Italové v prvním setu prostě neudělali jedinou chybu. Našich pár chybiček, kdy se smečaři nedostali přes italské bloky vytvořilo rozdíl, který s námi prošel až do koncovky. Zapletala střídá Černoušek.
Ve druhém setu se naši borci ještě zlepšují a dokonce se s Italy střídají o vedení. Na hřišti s našimi hraje Javůrek a rozhodně se neztratil. Do celé akce se vkládají rozhodčí - nejprve nechají hrát Italy míč zpátky, který proletěl rovinou přeletu. Poté nechali zahrát soupeře šestkrát (páska sítě byla opravdu evidentní). V závěru setu nechali pokračovat ve hře i po strašlivém dvojáku (druhým úderem). Pak ještě stačili dopálit kapitána Ivo Dubše, když bezdůvodně přerušili hru za stavu 20:19. V místě to vypadalo jak když se snaží zapísknout, že míč už byl na zemi a Dubš jim vysvětluje, že to byla jeho ruka a ne zem. V televizi to vypadalo jako když rozhodčí inzerují odbití dvou hráčů (to přece ale není chyba !!!). Naše družstvo pracuje na plné obrátky, přesto však nakonec druhý set prohráváme 29:27.
Třetí set začínáme skvěle. Držíme se soupeřů jako klíšťata. Po Javůrkově podání za stavu 7:9 si k sobě volá druhého rozhodčího zapisovatel. Po chvíli diskuzí je jasno. V zápise byl uveden hráč č.8 Kubala a ne Javůrek s č.6. Rozhodčí nám odebírá rozehru (desátý bod pro Italy) a všechny naše body dosažené ve špatném postavení anuluje. Podle pravidel je však zřejmé, že povinností druhého rozhodčího je před zahájením hry zkontrolovat postavení hráčů. Zároveň je však nutné říci, že je to jeho povinnost, ale ne zodpovědnost. Rozhodčí bude pravděpodobně potrestán sníženým hodnocením - nám tím však vzal set a možnost bojovat. Tahle kaňka je na mistrovství evropy opravdu nepřehlédnutelná. Ať už je komentář jakýkoliv pravdou zůstává, že původcem chyby je naše lavička.
Foto: Jan Šritter a Martin Sidoriak
INFORMACE:
On-line výsledky, stav každého utkání najdete na volleyball.aki.cz
Oficiální stránky šampionátu www.volleyeuro.com
Internetové zpravojaství IDNES sport.idnes.cz
A samozřejmě kompletní přehled na VOLEJBAL.CZ
Vložit komentář
Vkládat nové příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé


