Dechberoucí koncovka, finále pokračuje

autor: Jan Šritter 23.4.2017 archiv

Kdo se nezajel podívat do Kladna bude asi litovat. Hala byla vyprodaná do posledního místa a to dokce již hodinu před zápasem. Atmosféra vynikající.

První set navázal na předcházející utkáni na jihu Čech. Kladno se trochu trápilo a na každý bod se hodně badřelo. Prohra 17:25.

Druhý set se podařilo urvat. Na hřišti byl snad jiný tým. Vše se otočilo na hlavu, Kladno dostalo soupeře "pod sebe" a zvítězilo 25:20.

Ve třetím setu Kladno vedlo, dokonce o 4 body. Jenomže tady se nedá spolehnout opravdu na nic. Ztráta a tři body za sebou. Srovnáno. A další tři body, zbytečné chyby, "Kladno dole" a je to špatný set ztrácí nepochopitelně velkým rozdílem 16:25.

A teď už šlo skutečně o život. 25:21.

Pátý set je jedna velká loterie. Přesto do ní lépe vstoupili domácí, strhli vedení na svou stranu, sic jen o pár bodíků. Jenomže ještě před změnou stran se hosté dotáhli a začqlo se od nuly. A do koncovky "šlo delší" zase Kladno. 12:9, pak ještě 14:12. Ani to však nestačilo. Jihostroj úžasně zablokoval, dotáhl se a zkusil si pár mečbolů (i mistrobolů), ale ani on ještě na vítězství nedosáhl. Přes síť létaly neuvěřitelné výměny. Skvělé divácké napětí. Než konečně Kladno uhrálo poslední míč na 20:18.

Série je tedy 2-3 a ve středu se stěhuje do Č. Budějovic.

Kalimero
P.S. Klobouk dolů před rozhodčím, že si troufl odpískat poslední míč technickou chybu. Ale je to tak, je to podle pravidel. Zadní prostě blokovat nesmí. Bohužel. Nebo bohudík?

Hodnocení: 0 - 0 hlasů
autor: Jan Šritter 23.4.2017