Nervózní začátek finále

autor: Jan Šritter 15.4.2017 archiv

Dnes začala finálová série. Kladenští přivítali jihočechy. A začalo se nervózně.

Kladno prohrálo první (23:25) a druhý set (24:26). A prohrávalo i třetí 10:16 a vůbec to nevypadalo dobře. Pak přišel zlom. Kladenští přitlačili na servisu, začali riskovat. Ve hře se objevil Martin Syrůček (a hrál skvěle). Stíhací závod se podařil, set domácí vyhráli (25:23) a hned následující rovněž (25:23).

O všem rozhodoval tie-break. Kladno vedlo ještě 7:4 a už se zdálo, že přebralo otěže zápasu a vše dotáhne do vítězného konce. Opak byl pravdou, risk přešel na České Budějovice, ty se vřítili do koncovky, kde hned prvním šťastným zvrátili vítězství na svou stranu (13:15).

Všechny sety jen o 2 body, nejtěsnější možný rozdíl. K tomu bodové série, které pro mužský volejbal zrovna nejsou typické. Nervozita je snad pryč. Zítra může být všechno jinak.