Výhra seslaná z nebes ( VIDEO)

Naši nastoupili v sestavě Zapletal, Hudeček, Rak, Novák, Dubš, Lébl a libero Kryštof. Další účinkování na mistrovství světa mohla zajistit jenom výhra. Přesto byl začátek poměrně klidný a v zásadě vyrovnaný. Rozhodně však stojí za zmínku naše podání, které rozhodně nepatřilo mezi naše nejsilnější zbraně. Kromě velkého množství chyb byly servisy směřující do pole soupeře spíše snazší. První set jsme prohráli 22:25.
Druhý set se pokračovalo ve stejném duchu. Teprve Michal Rak přitlačil na servis (a s pomocí jednoho Léblova bloku) z 11:11 bylo rázem 14:11. Našim blokařům se podařilo přečíst útočníky soupeře, kteří až do těchto chvil procházeli poměrně beztrestně, a několikrát přeměnit úspěšné bloky v body. Jen malou chvilku se nedařilo 21:17,18,19 a trenér J.Velasco vystřídal Kubalu za Hudečka. Podařilo se otočit. Před koncem se ještě skvělým zákrokem na bloku blýskl Michal Rak, když se natáhl pro zalívku soupeře a nekompromisně jí poslal k zemi. Srovnali jsme na 1:1 poměrem 25:22.
Ve třetím setu jsme dobře zahráli zejména střední pasáž. Z mírného závěsu jsme se vyhoupli až na 13:10. Pak ale přišlo několik špatných příjmů (ze kterých nešlo útočit středem) a smečaři z kůlů se nemohli prosadit. Stálo nás to velmi drahé čtyři body (13:14). Popelka znovu vystřídal Hudečka (natrvalo). Mírný náskok soupeře jsme sice dohnali za stavu 23:23, ale pak přišla koncovka v holandském stylu, ztráta rozehry a následující bod přímo z podání na naše libero. Prohráli jsme 23:25.
Ve čtvrtém setu se naši konečně rozpodávali tak, jak je vidíme nejraději. Dubš esem na 5:4, a pak 6:4, 7:4. Dále tvrdým servisem Rak a přišedší Cerha na bloku. Dařilo se i na bloku a to popsal květnatě komentátor slovy: "napsal nad sítí zákaz vjezdu svými pažemi". V tomto setu jsme vyhráli naprosto přesvědčivě 25:16.
V rozhodujícím pátem setu stačilo našim jen pár úvodních míčů aby si připoměli chuť předchozího setu. Prvním čistým esem bodoval nejprve Popelka a později pak Ivo Dubš na 8:6, který přidal v zápětí bod z podání na 9:6. Těsně předtím stojí za zmínku ještě rozehra v níž musel 3x za sebou smečovat právě Dubš ze stejné pozice (pokaždé skvěle vykryt) než nakonec míč uhrál. Naši si již nenechali vítězství vzít, pečlivě vraceli rozehry soupeře a zvítězili 15:10.
Závěr utkání (formát MPG 2,5MB)Závěr utkání (formát RM 0,8MB)
Závěr utkání (formát WMV 0,8MB)
Česká republika - Řecko 3:2
A nyní bych rád uvedl tři samostatné postřehy mimo hlavní komentář:
1. Nevím jak ostatním, např. komentátoři se za celou dobu ani nezminili, agenturní zprávy samozřejmě mlčí, ale mě se líbí černá práce libera Kryštofa. Neberu-li v úvahu zrovna ty smolné příjmy, myslím, že nejen na příjmu, ale i při vykrytí našich smečařů je naprosto perfektní.
2. Říkal jsem si, že jsem na rozhodčí zbytečně přísný a že už o nich nebudu psát. Stejně je to zcela zbytečné. Nicméně výkon pánů arbitrů byl podle mého názoru katastrofální. Ve druhém setu za stavu 10:10 vymyšlená teč (potvrdil to zpomalený záběr, který ukázal rezervu cca 50 cm!!!) Hned v úvodu třetího setu oblouček od bloku dopadl na lajnu pod stolici rozhodčího a ...aut! V tom samém setu za stavu 15:15 neodpískaná anténka při útoku soupeře (potvrzeno přímo opakovačkou z režie). To by se prostě při vrcholných utkáních stávat nemělo. A to ještě doufám, že rozhodčí svoje chyby vršili z prosté slepoty a neznalosti, jinak už vážně nevím ...
3. Nikterak nechci snižovat skvělý výkon našeho družstva a jejich poctivé a vydřené vítězství, nicméně jen vyřknu všeobecně známou skutečnost. Poté co Kuba prohrála stačilo vyhrát řekům dva sety na jisté druhé místo ve skupině a mít tak zajištěn postup. Podívejte se ze záznamu jak se po třetím (2:1) vyhraném setu radují. Výhra dalšího setu či utkání by na jejich umístění nemohla nic změnit a motivace prostě nebyla ...
Vložit komentář
Vkládat nové příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé


