Velké stěhování začalo

autor: Jan Šritter 19.9.2006 archiv

Starý webhostingový server už zastaral a tak se všechny weby stěhují. Z cca 200 webů byla většina přestěhována, posledních 5 zbývajících webů se přestěhuje nyní. Starý svazový web VOLEJBALCZ.CZ se nechá zaniknout v průběhu září, VOLEJBAL.CZ se přestěhuje a změní o tomto víkendu, CVF.CZ a VIS do konce roku.

V pondělí 18.9.2006 večer se přesunuly v rámci stávajícího webu WSG soubory programu Wsport tak aby byly přístupné přes webové rozhraní. Byly opraveny všechny PHP skripty na VOLEJBAL.CZ, PRAHA.VOLEJBAL.CZ a WWW.CVF.CZ, které přistupují přes filesystém k těmto souborům. Byl opraven skript zpracovávající SMS hlášení do těchto souborů. Testem bylo prověřeno, že fungují všechny weby, SMS i komunikace z aplikace Wsport.
WSG souborům je zajištěn přístup přes web

V úterý 19.9.2006 byl přepsán skript na PRAHA.VOLEJBAL.CZ tak aby k WSG souborům přistupoval přes HTTP protokol (přes web) nikoliv přes souborové rozhraní - důvodem je aby oba weby byly nezávislé a šlo je přesunout zvlášť. Na novém stroji BT2 byla právě vytvořena nová databáze do které se začnou přesouvat záznamy o uživatelích (přes 110.000 záznamů), seznam odkazů, akce z kalendáře, články a komentáře z webu Prahy. Přesunuto - Praha i starý VOLEJBAL.CZ používají novou MySQL databázi již z nového stroje.
MySQL je kompletně přesunuta

Ještě v úterý večer byly přepsány skripty na CVF.CZ pro Wsport přístupem přes HTTP protokol (přes web) aby se i CVF stalo nezávislé na souborech WSG. Těsně před půlnocí se podařilo překopírovat veškerý obsah (skripty i přílohy) webu Praha na nový server. Trochu složitější bylo nastaveni práv v bezpečném módu, ale i to se podařilo a k půlnoci byl přenastaven záznam DNS na nový stroj.
Web PRAHA.VOLEJBAL.CZ je kompletně přesunut a zprovozněn

Středa 20.9.2006: přemístěn WAP serveru VOLEJBAL.CZ, zřízen samostatný přístup do volejbalových databází. Přeneseny kompletní LOG soubory a přístupové statisktiky. Nastavena nová DNS, starý web byl ukončen. Začalo se ihned pracovat na rozšíření apliací přes WAP.
WAP.VOLEJBAL.CZ je kompletně přesunut a zprovozněn

Ve čtvrtek 21.9.2006 se podařilo zjistit jak přesně putují SMS zprávy systémem. Jenom dokumentace s odkazy na skripty a konfigurační soubory má tři stránky, vše se totiž dobastlovalo do provozního stavu. Je jasné, že i současná akce bude dalším bastlem ...

Je pátek 22.9.2006 a podařilo se postavit základ importního skriptu, ještě je nutné z něj vychytat obrázky a přílohy každého článku. Usilovně se finišuje na designu co se objeví na novém webu. A zpět k SMS zprávám, na BT2 se konečně podařilo rozjet skript, který zpracuje příchozí mail se SMS zprávou a umí ho přeposlat s původními hlavičkami na původní stroj BT.
SMS rozděleny na oba stroje (VIS i Wsport)

V sobotu a neděli se mi server na nový překlopit nepodařilo. Dal jsem přednost sportu a v sobotu se zastavil na satelitu Hůrka a v neděli jsem pak absolvoval přípravný zápas za Všechlapy v Českém Brodě. Další pokus přijde v průběhu tohoto týdne.

Je středa 28.9.2006 a podařila se závěrečná fáze stěhování. Cca ve 12:30 jsem provedl poslední import dat ze souborů do MySQL databáze, ve 13:00 jsem přehodil DNS na nový server - tím je oficiálně spuštěn. Byly přeneseny LOG soubory, statistiky, počítadlo. Byly přeneseny WSG soubory do Wsportu a nastavena patřičná práva. Ještě zkontrolovat SMS zprávy.
Je spuštěn nový server VOLEJBAL.CZ

Nyní už zbývá jen doplnit další funkce ...

Hodnocení: 2.9 - 714 hlasů
autor: Jan Šritter 19.9.2006

Vložit komentář

Vkládat nové příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé

Volej TV

Další

Nejbližší akce

Další